چاپ

چگونه سرعت و عملکرد سایت خود را بررسی کنیم؟؟

نگارش یافته توسط رضا زاهدی نژاد. قرار گرفته در مقالات کامپیوتری

 

 

خیلی از مواقع طراحان وب سایت نمیدانند سایتشان از نظر عملکرد چگونه است.آیا لود وب سایت سریع است؟آیا از نظر پارامترهای مختلف و استانداردهای جهانی خوب طراحی کرده اند؟بسیاری از آنها برای فهمیدن اینکه عملکرد سایتشان چطور است صفحه را لود میکنندو زمان بالا آمدن آن را با کورنومتر اندازه میگیرند.این کار از نظر تکنیکی اشتباه است و نمیتوان بطور قاطع گفت سرعت سایت چطور است !! اکنون میخواهم افزونه ای معرفی کنم که میتواند تا حدودی این سوالات را با دقت زیاد جواب دهد .این افزونه ساخته ی شرکت گوگل است.

لطفا به ادامه مطلب مراجعه کنید .

 

 

این افزونه بر روی مرورگر کروم نسخه ۱۰ نصب میشود .اگر این مرورگر را ندارید یا نسخه پائین تر  آن روی کامپیوتر شما نصب شده از لینک زیر جدیدترین نسخه را دانلود نمائید.

 

لینک دانلود مرورگر کروم از سرور سافتگذر با حجم ۲۲.۲۶ مگابایت :لینک دانلود لطفا نسخه‌ی نهایی (پایدار) را دانلود نمائید.

بعد از نصب مرورگر شما به  افزونه کروم نیاز دارید که مطابق معمول برای کشور ما تحریم است!نسخه ای از افزونه را برای شما در سرور پرشین گیگ آپلود نمودم که میتوانید دریافت کنید.

دانلود افزونه کروم با حجم ۴ مگابایت از سرور پرشین گیگ : دانلود

حال مرورگر کروم را باز کنید در قسمت آدرس عبارت about:flags را تایپ کنید .صفحه ای مانند زیر باز میشود :

 

 

 

 

 

 

 

دنبال عبارت Experimental Extension APIs بگردید و  روی enable کلیک کنید تا مانند تصویر زیر شود  :

 

 

 

 

سپس به پائین صفحه بیایید و دکمه Restar now را بفشارید :

 

 

 

 

دوباره مرورگر را باز کنید .اکنون افزونه ای  را که دریافت کردید با کلیک چپ موس بگیرید روی مرورگر بکشید و رها کنید (drag and drop) با این کار افزونه شروع به نصب شدن میشود .

بعد از نصب شدن افزونه مانند تصویر زیر با رفتن  به منوی بالا که شکل  آچار است سپس Tools گزینه ی   Developer tools را انتخاب کنید :

 

 

 

با فشردن این گزینه پنجره ای در پائین مرورگر باز میشود .ابتدا سایت مورد  نظر که قصد تست عملکردش را دارید باز کنید سپس اولین گزینه پنجره پائین باز شده یعنی Page Speed را بفشارید :(برای بزرگتر دیدن عکس روی آن کلیک کنید)

 

 

 

 

مانند تصویر زیر گزینه ی Run Test مشاهده میشود .در اینجا میخواهیم  کل محتوای سایت یاهو را از نظر عملکرد بررسی کنیم .پس این گزینه را بفشارید :(برای بزرگتر دیدن عکس روی آن کلیک کنید)

 

 

 

 

صفحه دوباره بارگذاری میشود و آنالیزهایی روی آن شکل میگیرد .در پایان امتیازی از صفر تا صد به عملکرد و سرعت سایت داده میشود و مشکلات و ...با رنگهای قرمز زرد و سبز نمایش داده میشود  :(برای بزرگتر دیدن عکس روی آن کلیک کنید)

 

 

 

 

 

استفاده از مقاله بالا با ذکر منبع بلامانع است .موفق باشید.

اضافه کردن نظر