چاپ

از شعار گرایی تا شعار گرایی

نگارش یافته توسط رضا زاهدی نژاد.

اتفاقی که موجب شد این مقاله را بنویسم این بود که طی هفته های اخیر  هفته نامه عصر ارتباط  این آگهی مربوط به همراه اول را منتشر کرد:

 مطابق این تبلیغ این اپراتور جهاد گر هست آن هم در عرصه اقتصاد....

عجیب هست .البته باید بگم از نظراتی دیگه عجیب نیست.


میشود گفت جهادگر هست.بله !در افزایش قیمت در خدمات (اگه بتوان گفت به حداقل امکانات ابتدایی در یک اپراتور خدمات گفته میشود)
جالبترین جهاد تا به امروز به نظر اینجانب مربوط به افزایش قیمت پیامک بود .پیامک ۱۳ تومانی در سالهای گذشته بنا به نظریه هایی  افزایش قیمت داشت .بطوریکه در خطوط دائمی  اگه ۱ پیامک انگلیسی بنویسید ۲۲ تومان و اگه فارسی ۸.۹ تومان !(نظریه :دفاع از زبان پارسی !!!).توجه کنید که این تعرفه ها در خطوط اعتباری ۲۰% گرانتر هستند.

برای توجیه این امر نرم افزاری در سال ۸۷ تنظیم گردید که بعد از آن زمان دیگر بروز نشد و بدست فراموشی سپرده شد.علاوه بر عدم استقبال ، بیشتر گوشی های جدید لمسی (که اکثر مدل های امروزه را تشکیل میدهد )توانایی استفاده از این نرم افزار را ندارند .

علاوه بر مسائل بالا هنوز هزینه جابجایی مکالمه برخلاف حمایت از مصرف کننده بنا به دلایلی در این اپراتور اجرا میشود .
حال اگر این جهاد یا نمونه های دیگر ذکر شده در بالا را با اقتصاد مخلوط کنیم میشود گفت جهاد اقتصادی !

اگر بخواهیم نگاهی به خدمات جدید همراه اول در یک سال اخیر اندازیم این شرکت تقریبا تمامی خدمات شرکت ایرانسل را بدون کم و کاستی الگوی خود قرار داده و همان خدمات را به مشترکان خود ارائه میدهد.

ذکر پاراگراف بالا مخالفت با کار این اپراتور نیست بلکه انتقاد از تقلید و عدم نوآوری خدمات برای مشترکان خود میباشد.

در اینجا متذکر بر خلاف نظر بعضی دوستان این مقاله مغرضانه و توهین آمیز نیست بلکه انتقادی است بر نحوه عملکرد یک شرکت یا سازمان در جهت بهبود خدمات آن به مردم. همانطور که میدانید در صورتی که عملکرد یک سازمان با ارقام بر خلاف واقعیت مثبت ارزیابی شود جای پیشرفت از آن گرفته خواهد شد.با این وضع فقط مردم یا مصرف کنندگان  بازنده های اصلی خواهند بود.
به امید روزی که از شعارگرایی تا عمل گرایی (نه از نوع تبلیغ بالا بلکه به صورت واقعی) در جامعه ما اجرا شود و در آخر با توجه به سخنان مقام معظم رهبری در رابطه با سال جهاد اقتصادی شاهد انجام درست خدمات بدون آمار سازی توسط مسولان محترم و بدون تبلیغات خلاف واقع باشیم
موفق و پیروز باشید .

اضافه کردن نظر